Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kynologii se aktivně věnuji zhruba od roku 1976.Od té doby mně prošlo rukami spoustu různých plemen a povah ať už vlastních nebo cizích,což mi samozřejmě přineslo nemalé zkušenosti.Začínala jsem v ZKO Praha-Kobylisy,později jsem přešla do ZKO Praha-Libeň.Toto období patří bezesporu k těm mým nejšťastnějším.Složila jsem zde instruktorské zkoušky a věnovala se výcviku profesionálně.V roce 1989 jsem se odstěhovala z Prahy a dostala jsem se k loveckým psům-JAGDTERRIERŮM Mezi myslivci jim přezdívají "černý mor" apod. pro jejich temperament a těžkou zvladatelnost.Všechno je však o přístupu.Moji jagdterrieři mají i všestranné zkoušky.

Prvního vytouženého ZLAŤÁČKA jsem si přivezla v r.2003 z ch.st.Best baron.Nevyšly nám kyčle,tak jsme se vrhly na dráhu výkonu,což se nám povedlo víc než úspěšně.Další fenky jsem si pořídila z ch.st.Lionslamborghini.S těmi slavíme úspěchy zas na poli výstavním.

Abych mohla dopřát svým loveckým psům vše,co potřebují,složila jsem myslivecké zkoušky,získala lovecký lístek,zbrojní průkaz,pořídila zbraň a stala se řádným členem mysliveckého sdružení.V současné době jsem navíc rozhodčím výkonu lov.psů.Se svými psy se aktivně zúčastňuji různých honů v našem MS i v jiných MS jako host.

První MOPSÍK přišel do naší rodiny v r.2002.Kdo zná mopse,ví že mops nemůže být sám,a proto následovali další,včetně kašparů GRIFONKŮ a nádherných BOSTONKŮ.

První  černou DOGINKU jsem si doslova přinesla v r.2004 jako devítiměsíční.Trvalo dlouho než začala žrát a komunikovat.Protože potřebovala kamarádku na hraní,přišla další modrá,z které vyrostl nespoutaný živel.

Kromě "papírových"pejsků,žijí v naší smečce další jedinci,o které jejich původní majitelé ztratili zájem.Naši péči nám oplácejí bezmeznou láskou.

Štěňátka jsou u nás odchovávána v bytě s maximální péčí a láskou pod veterinárním dozorem.Snažím se dbát především na zdraví a správnou genetiku.Socializace je samozřejmostí.Novým majitelům nabízím pomocnou ruku po celý jejich život.

I když chovám více plemen,všechny jedince jsem si pořizovala jako kamarády a od toho se také odvíjí náš vztah.Svým psům věnuji veškerý svůj volný čas a jednoduše řečeno,jsou můj život.

Náročnou péči o moji smečku bych určitě nezvládala bez pomoci mých dcer,zejména Kristýnky,která bez problémů zvládne nejen základní péči,výcvik,zkoušky,úpravu a předvedení na výstavách,ale i porod.